Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Informacja dotycząca dotacji do węgla

  W związku z licznymi pytaniami mieszkańców o możliwość składania wniosków o dotację do węgla, informujemy, że Ustawa o dodatku węglowym nie zakończyła jeszcze procesu legislacyjnego. Jeżeli wyżej wymieniona ustawa wejdzie w życie, Urząd Gminy w Branicach niezwłocznie powiadomi mieszkańców poprzez stronę internetową o rozpoczęciu naboru wniosków.
  Data publikacji: 02-08-2022 20:19
 • 31 sierpnia kończy się nabór wniosków na 2023 rok w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”

  Brak opisu obrazka
  Wójt Gminy Branice zawiadamia o naborze wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu pod nazwą: „Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Branice w 2023 roku”. Zadanie będzie realizowane dzięki możliwości pozyskania dotacji w ramach ww. Programu.
  Data publikacji: 29-07-2022 10:38
 • Moja społeczność wobec uchodźców – konkurs na wspomnienia, dzienniki i pamiętniki

  Brak opisu obrazka
  Jeśli mieszkasz na wsi albo w miejscowości do dwudziestu tysięcy mieszkańców, a obecność uchodźców wpłynęła na życie Twoje i Twoich sąsiadów, to jest konkurs dla Ciebie. Jak zmieniło się Twoje życie osobiste i zawodowe? Czy Ty lub Twoi bliscy jesteście osobiście zaangażowani w działania na rzecz uchodźców? Na czym te działania polegają? A co zmieniło się w Twoim najbliższym otoczeniu i jak zmieniła się wieś/miejscowość?
  Data publikacji: 20-07-2022 23:41
 • GUS zaprasza na badanie: Koniunktura w rolnictwie AK-R

  Brak opisu obrazka
  W dniach od 15 do 29 lipca br. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R). Badanie prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku, tj. w styczniu i lipcu, a jego wyniki prezentowane są odpowiednio we wrześniu danego roku i marcu roku następnego. Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu, w tym m.in. pokazuje opłacalność produkcji rolnej czy aktualny popyt na produkty rolne.
  Data publikacji: 18-07-2022 23:40
 • PUP w Głubczycach - Wsparcie osób do 30 roku życia

  Brak opisu obrazka
  Dotacje na założenie firmy Staże Bony na zasiedlenie Szkolenia indywidualne i grupowe
  Data publikacji: 15-07-2022 17:09
 • Ankieta dotycząca opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania "Płaskowyż Dobrej Ziemi"

  Brak opisu obrazka
  Ankieta dotycząca opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania "Płaskowyż Dobrej Ziemi". Ankieta kierowana jest do Mieszkańców gmin: Baborów, Branice, Głubczyce, Kietrz, Głogówek, Lubrza, Prudnik. Rozpoczynamy pracę nad nową lokalną strategią rozwoju na lata 2023 - 2027. Link do ankiety: https://forms.gle/gL5WgHfY1TfVGfbT9
  Data publikacji: 08-07-2022 21:40
 • Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii dotyczący transportu zwierząt po wycieleniu

  Brak opisu obrazka
  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Głubczycach, z uwagi na występujące nieprawidłowości naruszające dobrostan krów a dotyczące ich transportu po wycieleniu, zwraca uwagę, że takie przypadki nie winny mieć miejsca do 7 dni po porodzie. Dotyczy to także ciężarnych samic będących w okresie przekraczającym 90% przewidywanego okresu ciąży, nie są zdolne do samodzielnego poruszania bez bólu lub poruszania się bez pomocy.
  Data publikacji: 08-07-2022 21:22
 • Konkurs Fotograficzny "W pogoni za smakiem"

  Brak opisu obrazka
  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Płaskowyż Dobrej Ziemi” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "W pogoni za smakiem". Konkurs jest ogłoszony w ramach zadania publicznego realizowanego pod nazwą: "W POGONI ZA SMAKIEM - promocja kulinarnych produktów lokalnych województwa opolskiego".
  Data publikacji: 08-07-2022 18:06
 • Zmiany w funkcjonowaniu Punktu Recepcyjnego OUW

  Z uwagi na coraz mniejsze zainteresowanie uchodźców uzyskaniem pomocy, wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu Punktu Recepcyjnego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Domu Studenta „SOKRATES” przy ul. Małopolskiej 22 w Opolu.
  Data publikacji: 06-07-2022 16:56
 • Błąd w harmonogramie wywozu odpadów dla obszaru Branice, Kałduny (odpady wielkogabarytowe...)

  Informujemy, że w gminnej aplikacji mobilnej w harmonogramie wywozu odpadów dot. odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie miejscowości Branice i Niekazanice-Kałduny wystąpił błąd. W II półroczu 2022r. nie ma odbioru tych odpadów na terenie całej naszej Gminy. Za pomyłkę przepraszamy.
  Data publikacji: 05-07-2022 11:23
Wersja XML