Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

13 marca br. dostarczono 3 nowe samochody strażackie

Samochody dotarły!!!

Dzień 13.03.2010 r. był dniem wyjątkowym dla strażaków Gminy Branice i to nie ze względu na swoją datę – trzynastego. W tym dniu (sobota) zostały dostarczone przez Wykonawcę 3 sztuki nowych, średnich samochodów strażackich. To bezprecedensowe wydarzenie przyciągnęło wielu strażaków oraz mieszkańców gminy, chcących obejrzeć a nieraz i dotknąć, jeszcze pachnących nowością aut.

Brak opisu obrazka

Pojazdy po wielu wcześniejszych nieudanych próbach, udało się zakupić dzięki dofinansowaniu w wysokości 85% ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Terytorialnej Rzeczpospolita Polska - Republika Czeska na lata 2007-2013. Trwają również rozmowy w celu uzyskania dofinansowania z innych źródeł i jest szansa, że Gmina ze swego budżetu dołoży jedynie symboliczną złotówkę.

Brak opisu obrazka

Auta zbudowane na podwoziu Mercedesa, wyposażone są między innymi w zbiorniki wody o poj. 2 600 litrów, zbiorniki na środek pianotwórczy o poj. 270 litrów, autopompy dwuzakresowe, działka wodne, linie szybkiego natarcia, napęd 4x4, silniki EURO 5 o mocy 280 KM, komfortowe kabiny wraz z klimatyzacją, agregaty prądotwórcze, zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego (nożyce+rozpieraki), podstawowy sprzęt do ratownictwa medycznego, aparaty powietrzne z czujnikami bezruchu, radiotelefony, drabiny.

Brak opisu obrazka

Wartość zakupionego sprzętu to blisko 2 miliony złotych. W ramach tego samego projektu, zakupione zostaną również 3 łodzie płąskodenne wraz z silnikami. Podobne zakupy robią również przygraniczne miejscowości z Czech, biorące udział wraz z Gminą Branice w projekcie pn.: „Wzmocnienie działania jednostek OSP podczas powodzi.” Tak znaczne doposażenie polskich i czeskich jednostek OSP, wymiernie poprawi bezpieczeństwo całego regionu poczynając od Branic aż po Opavę, czyli teren całej gminy.

Brak opisu obrazka

Uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu, odbędzie się 1 maja w Lewicach i będzie połączone z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Podczas festynu można będzie z bliska przyjrzeć się samochodom oraz zobaczyć je w akcji.

Już dziś zapraszam do wspólnego świętowania wszystkich mieszkańców naszej Gminy!

 

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML