Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zaproszenie do udziału w projekcie przeniesienia doczesnych szczątków śp. Bpa Józefa M. Nathana do Branic

 

Brak opisu obrazka
PDFJMN-Plakat.pdf

Śp. Bp Józef M. Nathan i jego dzieło znów będą razem

W dniach 7-8 listopada 2014.r odbędą się uroczystości związane z przeniesieniem trumny z prochami  śp. Bp Józefa Nathana z Opavy do Branic.

Śp. Biskup Nathan był budowniczym i wieloletnim dyrektorem Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach, który przed wojną nazywany był "Miasteczkiem Miłosierdzia". Całe jego życie było wypełnione posługą dla chorych i cierpiących. W trakcie pobytu w Branicach wybudował 26 obiektów leczniczych, gdzie opiekę i schronienie znajdowało niegdyś prawie 2000 chorych. "Miasteczko Miłosierdzia" - dzieło Bpa Nathana - w skali Europy jest do dnia dzisiejszego trwałym pomnikiem człowieka, który życie poświęcił Bogu i ludziom najbardziej potrzebującym - chorym psychicznie.

W 1997r. w 50 rocznicę Jego śmierci Szpital w Branicach otrzymał imię Ks. Biskupa Józefa Nathana. Dziś, po wielu latach starań, mamy możliwość naprawić jawną krzywdę, która została Jemu wyrządzona przez przymusowe wysiedlenie do Czechosłowacji.

W dniu 8 listopada 2014r. - po 67 latach od Jego śmierci - trumna z ciałem Ks. Biskupa zostanie sprowadzona do wybudowanego w kościele pw. Świętej Rodziny w Branicach sarkofagu. Tu spędził całe swoje piękne kapłańskie a potem biskupie życie i tu też powinno być jego miejsce doczesnego spoczynku.

Wersja XML